a62e9699a3a9d1f6dabf368e9ed5417bKsiążę Twins Seven-Seven (właśc. Taiwo Olaniyi Oyewale-Toyeje Oyelale Osuntoki) urodził się 3 maja 1944 r. w Ogidi Ikimu w stanie Kogi w Nigerii. Zmarł 16 czerwca 2011 r. w Ibadanie. Swój pseudonim przybrał w związku z faktem, że był jedynym ocalałym z siedmiu par bliźniąt narodzonych przez jego matkę. Zajmował się malarstwem, rzeźbą, był również aktorem, poetą i muzykiem oraz lekarzem. Początki jego twórczości malarskiej i graficznej związane były z powstałą w 1964 roku Mbare Mbayo Group. Był przedstawicielem nieformalnej szkoły malarstwa Oshogbo, utworzonej przez Ullie Beiera.  Twins Siedem Siedem w 2005 r. uzyskał tytuł Artysty Pokoju UNESCO, który został mu nadany w uznaniu jego wkładu w promowanie dialogu i zrozumienia między narodami, zwłaszcza w Afryce i wśród diaspory afrykańskiej. Jego prace wystawiane były w wielu prestiżowych instytucjach i muzeach m.in.

W swojej twórczości czerpał z bogatej kosmologii i mitologii tego ludu. Jego późne prace ukierunkowane były na problem relacji społecznych, jak również stanowiły wizualną formę krytyki na politykę Nigerii. Malarstwo Twins Seven Seven było wolne od zasad perspektywy, proporcji i ujęć formalnych, na rzecz mnogości motywów, ruchliwości i bogatej kolorystyki. Uprawiał różne techniki – malarstwo olejne na płótnie, grafikę, malowanie na tkaninie.

Twins Seven-Seven, Dreaming Life: An Autobiography of Chief Twins Seven-Seven, the Ekerin-Bashorun Atunluto of Ibadanland, Bayreuth: Bayreuth University Press, 1999
Petra Stegmann, Seven Twins
Inaugural May 5th Auction Showcases Work of Prince Twins Seven-Seven