ec8df8cb31e8a59b0c9834de71ba53c6Właśc. Dil Humphrey-Umezulike  urodził się w Enugu w Nigerii w 1960 r. Jest malarzem, rzeźbiarzem, performerem. Działa pod pseudonimem „Dilomprizuleke” oznaczającym „Śmieciarza z Afryki”. Ukończył Uniwersytet Nigeryjski w Nsukka, tytuł magistra sztuki uzyskał na University of Dundee w Szkocji.

Tworzy dzieła z materiałów wtórnych, odpadów i śmieci. W swoich pracach podejmuje problem recyklingu, społeczeństw konsumpcyjnych i ekonomii. Przekształca starą odzież, różne przedmioty znalezione w mieście na rzeźbiarskie instalacje. Wykorzystuje je również do performance’ów. W Lagos otworzył „Junkyard Museum of Awkward Things” (muzeum przedmiotów ze śmieci).

W 2005 roku jego prace wystawiane były na londyńskiej Africa Remix w Hayward Gallery.  Mieszka i pracuje w Soest w Niemczech i w Lagos w Nigerii.

Dilomprizulike: Wear and Tear”,The Gaurdian, Nigeria Retrieved 31-07-2009
„Dilomprizulike: The ‘Junkman From Africa’ (Nigeria)”, in Spring, Chris (2008) ANGAZA AFRICA: African Art Now.  Exh. Cat. Laurence King Publishing Ltd., London. p. 92
Rosalind Hampton, The Berth Series, montrealserai.com 2009