portraitTunji Adeniyi-Jones, artysta multimedialny, urodził się w Londynie w rodzinie brytyjsko-nigeryjskiej. Studiował sztuki plastyczne na Bachelor of Fine Art, The Ruskin School of Art, University of Oxford (2014), a tytuł magistra w dziedzinie malarstwa uzyskał na Yale School of Art, Yale University. W swoich pracach łączy różne motywy zaczerpnięte z wielu tradycyjnych afrykańskich kultur – maski, wielobarwne tkaniny. Podejmuje problem tożsamości w wieloetnicznym społeczeństwie Wielkiej Brytanii,  Tworzy obrazy olejne, rysunki, kolaże i instalacje. Mieszka i pracuje w Londynie.

Wystawy (wybór):

2015 – The Gates Are Open, Yale MFA Graduate First Year Show, Green Gallery, New Haven
2015 – AFRO-POLIS, 50 Golbourne Road, Londyn
2014 – The Ruskin School of Art Degree Show, The Green Shed, Oxford
2013 – Christ Church College Art Show, The Ruskin School of Art High Street Building, Oxford