Laurence ABSAArtysta południowoafrykański (ur. 1982), specjalizujący się w tkaninie artystycznej, do której wykorzystuje tradycyjną afrykańską tkaninę kanga, tworząc kolaże o politycznym wydźwięku. Zajmuje się również fotografią i performancem. W swojej twórczości artysta podejmuje problem roli mediów i ich wpływu na kulturę współczesnej RPA.

Lemaoana studiował sztuki piękne na University of Johannesburg i na University of Witwatersand (w Johanesburgu). Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i na arenie międzynarodowej. Otrzymał liczne nagrody za twórczość, m.in.: ABSA L’Atelier Gerard Sekoto (2005), Golden change award – Artothek Galerie und Kunstverleih der Stadt München, Munich (2007) Sasol Art Award (2007), ABSA KKNK festival artist, RPA (2008).

Wystawy indywidualne:

2009 – Red Cross Children’s Hospital Auction, Goodman Gallery , Cape Town, RPA
2008 – Fortune Telling in Black, Red and White, Art Extra, Johannesburg, RPA
2008 – Art Extra booth, FNB Johannesburg Art Fair, Johannesburg, RPA
2007 – Positive Show, Gallery Demosniel 89, Paryż
2007 – Players of Colours, Gallery Demosniel 89, Paryż
2007 – Hierarchy of colours, Absa Gallery, Johannesburg, RPA
2007 – Players of Colour, National Tour of Alliances Francaises in major South African cities Impossible Monsters, Art Extra, Johannesburg, RPA
2006 – Players of Colour, Gordart Gallery, Johannesburg, RPA

Sue Williamson, Sound African Art Now, 2009, p. 304-307