larryphotoArtysta malarz urodzony rodził się 18 stycznia 1959 roku w Ghanie. Ukończył z wyróżnieniem University School of Art w 1981 roku w dziedzinie sztuk pięknych oraz w zakresie literatury porównawczej na Kwame Nkrumah University of Science and Technology. Jego prace pokazywane były we Włoszech, w Niemczech, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a także w Nigerii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jest związany z Nubukke Foundation.

Obszar jego artystycznych zainteresowań stanowi relacja między sztuką Zachodu i Afryki. Określa siebie jako „współczesnego tradycjonalistę”. Jego twórczość malarska zaliczana jest do nurtu neotradycyjnego i koloryzmu. Tworzy pejzaże miejskie i sceny z życia codziennego, stosując szeroką, jasną i jaskrawą paletę barw. Stosuje techniki olejne i akrylowe, tworzy także portrety pastelami. Jego dzieła odznaczają się dużym poczuciem rytmu i wydłużeniem sylwetek ludzkich. Często sięga do motywów zaczerpniętych z mitologii oraz tradycyjnych kultów, rytuałów i zwyczajów Ghany (np. motywy rzeźb Akuaba, symbolika adinkra).

Wystawy indywidualne:

2011 – Happy in Segovia, Residency,Galeria Afrika, Segovia